Elektronovy – Trade s. r. o.
info@elektro-novy.cz
Elektroinstalace
+420 608 651 763
elektronovy@seznam.cz
Prodej
+420 775 351 764
nova@elektro-novy.cz
právě se nacházíte › úvodní stranaObchodPodlahové topení a vytápění

Podlahové topení a vytápění

Podlahové topení a vytápění

V našem sortimentu elektroinstalačního materiálu naleznete topné kabely a topné rohože včetně jejich příslušenství od dodavatelů K & V THERMO a DEVI.

Nenašli jste potřebné informace o topných kabelech a topných rohožích?

Zajímají Vás další informace či technické specifikace topných kabelů a topných rohoží, které jste v katalozích na našich stránkách nenašli? Potřebujete poradit s výběrem topné rohože nebo topného kabelu? Neváhejte nás kontaktovat nebo použijte kontaktní formulář pro získání požadovaných informací o podlahovém vytápění.

Logo K & V THERMO Logo společnosti DEVI

INFORMACE O PODLAHOVÉM VYTÁPĚNÍ PROSTŘEDNICTVÍM TOPNÝCH ROHOŽÍ NEBO TOPNÝCH KABELŮ

Elektrické podlahové vytápění
Elektrické podlahové vytápění (topné rohože nebo topné kabely) může být akumulační, poloakumulační, nebo přímotopné. Akumulační a poloakumulační elektrická podlahová topení mají vyšší výkon a jsou pod podlahou uloženy hlouběji než přimotopná elektrická topení, což s sebou nese i to, že podlaha je pak i s tepelnou izolací vyšší. Nevýhodou elektrického podlahového vytápění je oproti teplovodnímu to, že později není možné změnit zdroj z elektrické energie na jiný.

Výhody podlahového vytápění
Přenos tepla z podlahy, respektive z topných rohoží a topných kabelů, do okolního prostředí a ostatních povrchových ploch je zajištěn prostřednictvím tepelného sálání. Díky tomu je místnost rovnoměrně vytápěna. Podlaha, ve které je umístěna topná rohož nebo topný kabel se na dotek nejeví jako teplá (její teplota je 25-26°C), nicméně nevyvolává pocit chladu, který je typický pro prostředí vytápěná tradičními systémy, a je tudíž možno se bez problémů pohybovat naboso.

Při vytápění bytu nebo rodiného domu topnými rohožemi nebo topným kabelem v podlaze také nedochází k cirkulaci vzduchu v místnosti a tím roznosu prachu, jako u vytápění radiátory, kdy teplý vzduch stoupá od tělesa ke stropu, pod kterým proudí, a po ochlazení klesá zpět k podlaze, kde proudí zpět k radiátorům.

Topné rohože nebo topné kabely jsou v zásadě praktičtější i z jiného hlediska. Údržba je nulová a jejich životnost je mnohem delší než životnost teplovodních trubek. Jestliže dojde z nějakého důvodu k poruše topných kabelů, stavební firma, jež se podílela na instalaci podlahového vytápění, využije pro jejich identifikaci přístroj na vyhledávání závad. Díky tomu není nutné vykopat celou podlahu a složitě hledat nefunkční kabel.

Topné rohože je možné položit svépomocí. Tím odpadají náklady účtované stavební firmou, nicméně je přesto nezbytné, aby připojení rohoží a zapojení termostatu provedl odborník.

Copyright © 2014 Elektronovy Trade s.r.o.
Tvorba stránek www.strankytvorba.cz
Aktuality
Profil společnosti
Reference
Kontakt
Dokumenty ke stažení
Obchod
Elektromontáže
Pronájem plošiny
Centrální vysavače
Garážová vrata, brány